پرسش های متداول

پرسش های متداول

خیر، در حال حاضر امکان خرید حضوری وجود ندارد، و تمام سفارشات بصورت آنلاین دریافت میشوند.

+اگر در چارچوب، عرف و استاندارد محصولات اورجینال ژاپن بگنجد و تعداد سفارش مناسب باشد، بله
اما سفارش هایی مانند: دوگی رنگی، گلدوزی اسم به زبان غیر ژاپنی، الگو لوگو خارج از عرف، کیفیت متوسط یا هر مورد غیر استاندارد و همچنین تعداد پایین(زیر 100واحد) انجام نمیشود.

خیر، مبلغ کامل سفارش قبل از شروع کار پرداخت میشود

+پس از ثبت نهایی سفارش و تعیین زمان ارسال(در سفارشات اختصاصی زمان معین، و سفارشات آماده تا اولین وقت اداری)، سفارش شما پردازش و بسته بندی میشود. روال معمول ارسال ها با “تیپاکس” میباشد که در حال حاضر سریع ترین سرویس حمل و نقل ایران است. اما برای بعضی شهر ها که فاقد نمایندگی تیپاکس هستند، ارسال با پست پیشتاز انجام میشود. و بعد از ارسال کد رهگیری بسته برایتان ارسال میشود که میتوانید موقعیت بسته را بصورت آنلاین مشاهده کنید.

-در سفارشات غیر اختصاصی، بله این امکان وجود دارد که تا هفت روز پس از تحویل با هماهنگی با پشتیبانی مرجوع یا تعویض کنید. جهت اطمینان از سایز مناسب و همچنین ویژگی های مد نظر مشتری، جدول سایزبندی هر محصول بطور دقیق و توضیحات با جزئیات کامل هر محصول ارائه میشود.
اما در سفارشات اختصاصی مانند کمربند جهانی، دوگی با گلدوزی سفارشی اسم، کمربند رنگی با گلدوزی سفارشی اسم، تیشرت و بعضی محصولات این امکان وجود ندارد.

+بله، تضمین 100درصدی تمام محصولات از لحاظ کیفیت و استانداردها.
بطوریکه در مقایسه با بهترین نمونه های ژاپنی و اورجینال میتوان گفت کیفیت و ظرافت بالاتری داشته و تمامی استاندارد ها کاملا رعایت شده است.

تمام محصولات با بالاترین کیفیت ممکن تولید شده اند و این کیفیت در سراسر جهان قیمتی چند برابر قیمت های فعلی محصولات ما دارند(چه ژاپنی و چه غیر ژاپنی) حتی گاها به ده برابر و حتی بیشتر هم میرسند. اما ما برای داخل ایران و بصورت موقتی قیمتی بسیار پایینتر از ارزش اصلی شان در نظر گرفته ایم.
و هیچکدام از محصولات تخفیف، هدیه، اشانتیون یا نظیر این موارد را ندارد.
و برای سفارش به تعداد بالا(+100) قیمت کمی متفاوت خواهد.