با افزایش محبوبیت NFT، اپلیکیشن‌های بسیاری برای کاربران مشتاق این حوزه منتشر می‌شوند. اما بهترین اپ‌های موجود کدام هستند؟ با وجود گزینه‌های مختلف، پیدا کردن مطمئن‌ترین گزینه‌ها دشوار می‌شود. به‌هر حال، آثار NFT ارزش قیمتی بالایی دارند و اعتماد به اپلیکیشن‌های اشتباهی که امن نباشد می‌تواند ضرر مالی به‌دنبال داشته باشد.

اگر به NFT علاقه‌مند هستید یا تمایل دارید بیشتر با این حوزه آشنا شوید، می‌توانید اپلیکیشن‌هایی را که امتیاز بالایی دارند روی دستگاه خود نصب کنید. این اپ‌ها به‌دلیل اعتماد بالای کاربران و امتیازاتی که دریافت کرده‌اند، گزینه‌های مطمئن‌تری برای استفاده هستند.

۱. Enjin: بهترین کیف پول NFT

 

Enjin یکی از اولین کیف پول‌هایی است که با هدف استفاده برای NFT توسعه داده شده است. اپ‌های دیگر مانند Trust هم پس از پشتیبانی از NFT به محبوبیت رسیدند، اما Enjin با تمرکز بر المان‌های قابل جمع‌آوری دیجیتالی طراحی شده است. همچنین، این کیف پول از چندین بلاک‌چین پشتیبانی می‌کند، اما Trust و سایر کیف پول‌ها فقط از اتریوم و کاردانو پشتیبانی می‌کنند.

Enjin حتی رمز ارز اختصاصی خود به‌نام Enjin Coin را هم دارد و امکان تبادل رمز ارز درون برنامه‌ای را هم پشتیبانی می‌کند. شما می‌توانید به‌سادگی از سایر کیف‌ پول‌ها رمز ارز خود را به Enjin منتقل کنید.

در حالی که شاید گاهی اوقات رابط کاربری این کیف پول قدیمی به‌نظر برسد، اما همچنان انتخاب خوبی برای نگهداری NFT و سایر رمز ارزهای شماست. اگر در دنیای NFT تازه وارد هستید، ثبت‌نام در Enjin به شما دارایی دیجیتال رایگان هم پاداش می‌دهد.

۲. OpenSea: بهترین اپ برای یافتن آثار NFT جدید

 

OpenSea اولین بازار معامله‌ی NFT جهان است که البته عنوان بزرگ‌ترین بازار را هم در اختیار دارد و شما می‌توانید اکثر آثار NFT را در آن پیدا کنید. چه تازه وارد بازار NFT شده باشید و چه یک تریدر فصلی باشید، OpenSea می‌تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد.

برای شروع، باید یک پروفایل بسازید و جستجو در میان آثار را شروع کنید. اگر اثری را مشاهده کردید که تمایل به خریدش دارید، می‌توانید آن را به فهرست مورد علاقه‌ی خود اضافه کنید. همچنین، می‌توانید ترندهای موجود را هم مشاهده کنید.

این پلتفرم به کاربران امکان خرید آثار NFT روی دستگاه‌های موبایل را نمی‌دهد، اما می‌توانید آن‌ها را نشان و بعد از طریق رایانه‌ی خود آن را خریداری کنید. اپ موبایل OpenSea به شما اجازه‌ی دسترسی به خریدهای قبلی‌تان را هم می‌دهد.

۳. ۸bit Painter: بهترین اپ برای خلق NFT

 

اگر به خلق آثار NFT با گوشی خود علاقه‌مند هستید و قصد دارید در آینده آن‌ها را به‌فروش بگذارید، می‌توانید به استفاده از ۸bit Painter هم فکر کنید. این اپلیکیشن با هدف تبدیل تصاویر به آثار هنری پیکسلی‌ شده به سبک NFT طراحی شده، اما می‌توان از آن برای خلق آثار هنری پیکسلی جدید خود هم استفاده کرد.

برای شروع، ابتدا باید اندازه‌ی بوم خود را انتخاب کنید. ابعاد بوم‌ها از ۱۶ × ۱۶ تا ۱۶۰ × ۱۶۰ متغیر است. اندازه‌های کوچک‌تر برای افرادی مناسب‌اند که به‌دنبال خلق اثر شخصی خود هستند و ابعاد بزرگ‌تر برای تبدیل تصاویر به آثار دیجیتالی پیکسلی مناسب‌ترند.

برای خلق اثری منحصر به‌فرد، بهتر است به‌جای دانلود تصاویر و تبدیل آن‌ها به اثر هنری پیکسلی، خودتان دست‌ به‌کار شوید و عکس بگیرید و بعد آن را تبدیل کنید.

البته ۸bit Painter تنها گزینه‌ی موجود نیست و اپ‌های خوب دیگری هم برای این کار وجود دارند، اما کار با این اپ بسیار ساده‌ است.

۴. token.art: بهترین اپ برای به رخ کشیدن آثار NFT

 

مگر می‌شود آثار NFT را با قیمت‌های گزاف خریداری کرد و آن‌ها را به نمایش نگذاشت؟ مردم هنگامی که یک اثر هنری فیزیکی می‌خرند، آن را در معرض دید عموم می‌گذارند، پس چرا نباید آثار هنری دیجیتال را به نمایش گذاشت؟ اپ token.art با همین هدف توسعه داده شده.

برای شروع آدرس کیف پول کاردانو، اتریوم یا WAX را وارد کنید. سپس می‌توانید آثار NFT خود را در قالب کارت مشاهده کنید و به‌سادگی بین آن‌ها جابجا شوید و آن‌ها را به سایر افراد علاقه‌مند نشان دهید. قرار است در آینده پشتیبانی از متاورس هم به این پلتفرم اضافه شود که به معنی امکان به نمایش گذاشتن آثار خود در آن فضا هم هست. همچنین، می‌توانید آثار را بر اساس ویژگی‌ها و کمیاب بودنشان دسته‌بندی کنید. شما می‌توانید از این اپ به‌عنوان پلتفرم اصلی نمایش آثار خود استفاده کنید.